מספר סידורי 105 של המצלמת לייקה שהייתה המצלמה האישית של ממציא הלייקה ויוצרה בשנת 1923 כשנתיים לפני שהפכה למצלמה מסחרית.

מה שאומר שזאת אחת המצלמות הראשונות בעולם, ובמיוחד שהיא הייתה שייכת לממציא של החברה לייקה, מחישוב קצר שעשינו הגענו למסקנה מאוד פשוטה זאת אחת המצלמות הכי זקנות בעולם מכיוון שהיא יוצרה מלפני 99 שנים בדיוק.

מבט על המצלמה:

טוען..
טוען תמונות..
{{title}} {{title}} {{title}} {{title}} {{title}} {{title}} {{title}} {{title}} {{title}} {{title}}

הנהלת המכירות הפומביות של לייקה העריכה את המצלמה בשווי ראשוני של 2,194,640 דולר, בזמן שהמצלמה היקרה ביותר שנמכרה עד אז בשווי של 2.97 מליון דולר, אז ההצעה הראשונית בהחלט הגיונית.

אבל כנראה שלקהל היו תוכניות אחרות, וברגע שהם ראו את המצלמה הכל כך מפורסמת עומדת למכירה - כולם רצו להשים עליה את ידיהם - ולכן המחיר שלה קפץ לכמעט פי 7 מהסכום הצעה הראשונית וההתחלתית.

ולכן ברגע שהיא נמכרה סופית והוכרז על הזוכה, היא גם הפכה להיות למצלמה היקרה ביותר בעולם שנמכרה במכירה פומבית מאי פעם.

מחברת לייקה נמסר "המצלמה היא בעלת חשיבות היסטורית מיוחדת המגיעה מסדרת 0 עם המספר הסידורי 105 והיא הייתה שייכת לממציא לייקה - אוסקר ברנק (לייקה גם מציינים שיש מהסדרה הזאת רק עוד 12 דגמים בלבד שנמצאים בעולם)".

עוד נמסר מהחברה "המצלמה הצבועה בשחור, הבלתי בולטת למראה, מציגה פטינה של שנים של שימוש. חלק מהחלקים הוחלפו על ידי הבעלים. בנוסף ישנה חריטה בולטת בחלק העליון: 'אוסקר ברנק'. הממציא של לייקה השתמש במצלמה עד שנת 1930, אז נתן אותה לבנו - קונרד, והחל להשתמש ב- Leica I Model C עם עדשות מתחלפות. הוא נשאר בבעלות המשפחה עד 1960, אז נמכר לאספן אמריקאי נלהב. המגרש כולל מכסה עדשת עור מקורית על חוט, מאוחר יותר מכסה אלומיניום, עם חריטה בראשי תיבות 'OB' ומצלמת Nettel ששונתה בכבדות שבה השתמש ברנק למחקרי הצילום שלו, וכן מסמכים ומכתבים רבים הנוגעים למצלמת הברנק. סדרת לייקה 0 מספר סידורי 105".

להלן קישור ישיר לדף המצלמה באתר לייקה מכאן.

לייקה ידועה מזה זמן רב שמדי כמה שנים היא עושה מכרזים פומביים על מצלמותיה הנדירות כל כך, ולכן בהחלט מרגש לראות שיחס העולם למצלמות רק הולך וגובר מפעם לפעם.