לייקה השיקו מצלמה חדשה - Q2 Monochrom
לייקה הכריזה על ה- Q2 מונוכרום, המצלמה המונוכרומית האחרונה שלה המצטרפת למורשת השחור-לבן של לייקה יחד עם ה- M10 מונוכרום שנחשף מוקדם יותר השנה. הוא כולל חיישן ברזולוציה גבוהה, עיצוב מושפל ומצב מאקרו.
![](https://news.studio-adi.net/uploads/articles/22_mini.webp?w=800&v=80022)
![](/files/images/articles/22_big.webp)
אולי הדבר הבולט ביותר במונוכרום Q2 הוא עד כמה הוא לא ראוי לציון: המיתוג האיקוני של לייקה אינו נראה בשום מקום. רק הכיתוב "MONOCHROM" בחלקה העליון של המצלמה מראה את מורשתו, שכן הלוגו האדום של לייקה נעדר ל"ירי לא פולשני".
![](/files/images/articles/22_big-1.webp)
Leica Q2 (משמאל) ליד מונוכרום Q2 (מימין):
![](/files/images/articles/22_big-2.webp)
לדברי לייקה, התפריט עבר ייעול והותאם עוד יותר לתכונות המיוחדות של מצלמה מונוכרום: כל הגדרות הצבע הושמטו והתפריט הושלם רק עם הגדרות לחיטוב תמונות בשחור-לבן (כחול, ספיה, סלניום).
ה- Q2 מונוכרום כולל חיישן מונוכרום מלא מסגרת מלאה 46.7 מגה פיקסל המבוסס על ה- Q2 המקורי, אם כי החיישן ראה השמטה מכוונת של מערך מסנן הצבעים כדי להעניק לו פוטנציאל נוסף לאיסוף אור וחדות מוגברת בשחור-לבן אמיתי. לייקה מבטיחה שהיא תתרשם עם הטווח הדינמי שלה, ביצועי ה- ISO והרזולוציה הטהורה שלה.
![](/files/images/articles/22_big-3.webp)
![](/files/images/articles/22_big-4.webp)
הודות לרזולוציה זו, העדשה הקבועה של Summilux 28mm f / 1.7 ASPH כוללת שלושה מצבי זום לחיתוך מובנים המאפשרים לך לצלם כאילו העדשה הרחבה הזו הייתה גם 35mm, 50mm או 75mm.
![](/files/images/articles/22_big-5.webp)
ב 28mm אתה כמובן מקבל את מלוא 46.7 מגה פיקסל (8368 × 5584 פיקסלים), בזום של 35 מ"מ הוא מתהדק ל 30 מגה פיקסל (6704 × 4472 פיקסלים), ב 50 מ"מ הוא יורד ל 15 מגה פיקסל (4688 × 3128 פיקסלים), וב- 75 מ"מ זה רק 7 מגה פיקסל (3136 × 2096 פיקסלים).
![](/files/images/articles/22_big-6.webp)
![](/files/images/articles/22_big-7.webp)
העדשה יכולה גם להחליף למצב מאקרו, שמשנה את מרחק המיקוד הצמוד מ -30 ס"מ ל- 17 ס"מ תוך עצירה למטה למקסימום של f/2.8. ניתן להתחיל את מצב המאקרו על ידי סיבוב טבעת מסומנת בבירור על העדשה.
![](/files/images/articles/22_big-8.webp)
![](/files/images/articles/22_big-9.webp)
העינית האלקטרונית היא OLED בגודל 3.68 מגה פיקסל, שאינו בראש הקו אך גם הוא לא רחוק מדי. ה- LCD האחורי הוא צג LCD בגודל 3 אינץ' עם בקרת מגע.
![](/files/images/articles/22_big-10.webp)
אמנם החיישן אינו מיוצב, אך העדשה כוללת רמה מסוימת של פיצוי אופטי, אם כי המפרט - כגון מספר עצירות הפיצוי - לא היה ברור.
בגלל שינויים אלה, ה- ISO מטפס עד 100,000, תוך שהוא מסוגל, לפי מה שלייקה אומרת, "לתפוס פרט וטונאליות עצומים".
להלן תמונה שצולמה עם 25,000 ISO:![](/files/images/articles/22_big-11.webp)
![](/files/images/articles/22_big-12.webp)
המצלמה עדיין משתמשת במערכת פוקוס אוטומטי מבוססת ניגודיות, אך לייקה מבטיחה שהיא מהירה, מדויקת ומסוגלת להינעל על נושאים בפחות מ- 0.15 שניות.
![](/files/images/articles/22_big-13.webp)
ה- Q2 מונוכרום מסוגל גם לצלם וידאו ב -4K ב- 30 או 24 פריימים לשנייה. ברזולוציית ה- Full HD ברזולוציה הנמוכה יותר, הוא יכול לצלם בהילוך איטי 120 ו -60 פריימים לשנייה, כמו גם 24 ו -30 פריימים לשנייה.
![](/files/images/articles/22_big-14.webp)
המצלמה כמובן עובדת עם אפליקציית FOTOS של Leica, ותואמת גם ל- WLAN וגם ל- בלוטוס.
![](/files/images/articles/22_big-15.webp)
כמקובל במוצרי לייקה, מגוון אביזרי עור "פרימיום" זמינים עבור ה- Q2 מונוכרום, כולל נרתיקי מצלמה, רצועות, תיקים ורצועות פרק כף היד במגוון צבעים. שלושה מסנני צבע E49 חדשים בצהוב, ירוק וכתום, לבקרת ניגודיות ישירה מהעדשה של המצלמה, זמינים לרכישה גם כן.
![](/files/images/articles/22_big-16.webp)
הנה סרטון קצר המציג את מונוכרום Q2 החדש:
ה- Leica Q2 Monochrom זמין החל מהיום במחיר של 5,995 דולר (איזור ה- 20,000 שקלים).