העדכון החדש מגיעה בעקבות ההכרזה של חברת ניקון ביום השקת מצלמת הדגל ה- Z9 - שהיא תקבל עדכון קושחה גדול שיוסיף וישפר את המצלמה בנוגע לוידאו, אבל בנוגע לסטילס לא חשבנו לרג שיהיה שיפור כי אין כבר לאיפה לא?!
אז כנראה שטעינו - מכיוון שניקון הכריזה הרגע על עדכון קושחה חדש שמוסיף למצלמה תכונות שאצל חברות אחרות או שהייתם משלמים על העדכון הגדול כל כך ואו שהייתה יוצאת גרסה חדשה של מצלמה עם העדכון במחיר גבוה יותר, אבל ככל הנראה ניקון לא דורשים כלום בשביל העדכון קוחה הזה שתוכלו לעשות אותו בקלות ובמהירות כמו כל עדכון קושחה במצלמות הניקון.

להלן העדכונים בצורה מפורטת:

מצלמת ניקון Z9

עדכון גרסה: 2.0 לוידאו תוספת של הקלטת וידאו פנימי N-RAW עד 12 ביט, 8.3K 60p ו-12 ביט ופרורס רואו HQ עד 4.1K 60p. העוצמה של וידאו רואו מאפשרת קו רוחב קיצוני עם גוונים בטווח של יותר מ- 68 מיליארד צבעים עבור גמישות בעת הדירוג הסופי כחלק מהפקה מרובה מצלמות.
פורמט הווידאו הגולמי N-RAW החדש של ניקון מקליט כמות עצומה של מידע על סצנה, אך עם זאת הוא גודל קובץ קטן משמעותית, מה שמאפשר הרבה יותר זמן הקלטה וזרימת עבודה פחות אינטנסיבית. ניתן להקליט וידאו N-RAW בפורמטים הבאים: 8.3K 60p, 24p, או 4.1K 120p, 60p, 30p, 24p במצב פול פריים (במצלמה FX), ו- 3.8K 120p עם קרופ 2.3x, או 5.3K 60p 30p, 24p עם קרופ 1.5x (במצלמה DX).
פורמט N-RAW יוצר גם קובץ פרוקסי MP4 מראש, אשר יעיל לתצוגה מקדימה, העברות מהירות או עריכות תוך כדי תנועה.
כעת ניתן לבצע דגימת יתר של קטעי 4K UHD 60p מצילומי 8K, מה שמאפשר את תוכן ה-4K החד והנקי ביותר האפשרי.
מסגרת "REC" אדומה על הצג והעינית התווסף במהלך ההקלטה כדי לזהות בקלות מתי הוידאו מוקלט.
תצוגת צורת גל (Waveform) נוסף כדי לאשר את רמות הבהירות והמיקום של הנושא בזמן הקלטת וידאו.
תצוגת נתוני וידאו ייעודית חדשה נותנת הגדרות הקלטת וידאו שונות במבט חטוף ומהיר, כגון גודל וקצב מסגרת, הגדרות שמע, הגדרות פורמט הוידאו, עומק סיביות והגדרות יציאת HDMI, את כולן ניתן לאשר במסך בודד.
בנוסף, תצוגת קצב פריימים/גודל בלוח הבקרה במסך העליון עוזר לבדוק את הנתונים מתי שקשה לראות את המסך האחורי.
"בקרת ISO עדינה (מצב M)" מאפשרת התאמת חשיפה במרווחים של 1/6 EV לשינויים מדויקים וחלקים במיוחד בחשיפה.
פונקציית ה- "Fast AF-ON" מאפשרת למשתמש להקצות מהירויות AF שונות לפקדים נפרדים. ממיקוד איטי עד למעבר מהיר, ניתן להקצות כעת עד שתי מהירויות בלחצנים הניתנים להתאמה אישית כדי לשפר את יעילות צילום הווידאו.
כדי לאפשר הקלטת וידאו בצמצם איטי של סצנות חשוכות במיוחד או להציג טשטוש בכוונה בעת צילום וידאו במצב M, ניתן להגדיר את מהירות הצמצם בקצב נמוך מ-1/פריים.
עם קצבי פריימים והגדרות רזולוציה נבחרים, למשתמש יש כעת את היכולת לשמור פריימים רצופים בקטע נבחר של קטעי וידאו כסדרה של תמונות JPEG בזמן שהאודיו מושהה.
עדכון גרסה: 2.0 לתמונות לראשונה במצלמה עם חיישן פול פריים מסוג מירורלס, תכונת "Pre-Release Capture" שתופסת רגעים קשים לניבוי בצורה קלה מתמיד, ומאפשרת לכידת תמונות ברצף עד שניה שלמה לפני לחיצה מלאה על כפתור הצילום.
נוספו 20 סוגים של סוגי בחירה מותאמים אישית של איזור הפוקוס AF, המעניקים למשתמש שליטה רבה יותר באיזה חלק של הפריים הוא רוצה להתמקד, מה שיכול לעבוד גם בשילוב עם זיהוי אובייקט. זה שימושי עבור מגוון רחב של ענפי ספורט ומצבים כגון כדורעף או קו סיום ריצה. בנוסף, 12 סוגים וגדלים נוספים זמינים לצילום וידאו.
תכונת תפריט הריטוש החדשה, "Motion Blend" יוצרת "שכבות מוערמות" בתוך המצלמה מסדרה של תנועות נושא מצילום רציף לתמונה אחת בתוך המצלמה.
לדוגמה, ניתן לצלם קפיצה של גולש סקייטבורד מתחילתו ועד סופו ברצף בפריים אחד.
יציבות הפוקוס AF, ביצועי מעקב וזיהוי נושאים במצבי תאורה חלשה שופרו.
בעת סקירת תמונות, למשתמשים יש כעת אפשרות לדלג לצילום הראשון בלחיצה אחת.
ללכידת שבילי כוכבים מדהימים וחשיפות ארוכות, גרסה 2.0 משפרת את תצוגת החשיפה הארוכה של ה- Z9 כדי לכלול ספירה חיה של זמן החשיפה על המסך העליון. משתמשים יכולים כעת לעמעם את העינית עוד יותר ובדיוק רב יותר כדי לשמר את הכוח ואת ראיית הלילה שלהם.
בנוסף, העינית שודרגה ממהירות סנכרון של 60fps ל- 120fps (שיגרום לכך שתראו בלייב את התמונה האמיתית כדי לתפוס את הפריים הנכון), מה שאומר שניקון השלימה את הפער שהיה בינה לבין המתחרות סוני וקנון.

אחרי לא מעט זמן של המתנה מאז ההשקה של מצלמת הדגל בחודש דצמבר, נראה שניקון בהחלט משלימה פערים במהירות גבוהה ותופסת מקום מכובד מאוד ביחס למתחרות שכבר לא ממש מגיעות לרמות של ניקון עצמה בהרבה מהפרמטרים.

העדכון יצא ב- 20/04/2022 ואת הקישור נעדכן כאן בכתבה - בצמוד להודעה שנפיץ בקבוצת הטלגרם שלנו.

מצלמת ניקון Z6II ו- Z7II

עדכון גרסה: 1.4.0
תשפר את ביצועי הפוקוס AF ואת היציבות של הפוקוס AF, וימנע מנקודת המיקוד לזוז בפריים ללא כוונה.
היכולת לחקות פוקוס ליניארי עם עדשות נבחרות תתווסף גם בזמן מיקוד ידני, כך שהמשתמשים יוכלו להתאים בצורה חלקה את מיקום המיקוד כמתוכנן עם תחושה תפעולית הדומה לעדשות קולנוע.
עדכון קושחה זה מוסיף תמיכה בשלט הרחוק ML-L7 (ששוחרר בספטמבר 2018).

העדכון יצא ב- 20/04/2022 ואת הקישור נעדכן כאן בכתבה - בצמוד להודעה שנפיץ בקבוצת הטלגרם שלנו.

ידית שליטה חדשה לוידאו - MC-N10

{{title}}

ניקון הכריזה על תחילת פיתוח של ידית לשליטה מרחוק באמצעות כבל (לא אלחוטי), שדרכה תוכלו לשלוט בצורה נוחה של הצילום שלכם.

{{title}}

1) הידית כוללת כפתור הקלטת וידאו.
2) כפתור צילום תמונות.
3) כפתור לשינוי הרגישות (ISO).
4) כפתור לשינוי החשיפה.
5) גלגלת לשינוי הצמצם.
6) גלגלת לשינוי התריס.
7) כפתור AF-ON.
8) ג'ויסטיק להזזת איזור הפוקוס.
9) כפתור אינפורמציה.
10) כפתור תצוגה (DISP).
11) כפתור הגדרות.
12) כפתור לצפיה בקבצים.
13) כפתור להגדלה.
14) וכפתור להקטנה.
15) וכמובן כפתור כיבוי והדלקה של המצלמה.
16) בנוסף, הידית מגיעה עם 2 כפתורים להאמה אישית לנוחות מירבית.

הצעד הזה מראה עד כמה ניקון באמת עומדת מאחורי ההודעה שלה מלפני שבוע על "תוכנית ניהול לטווח בינוני" של החברה.

למי שפספס את ההודעה מוזמנים להכנס אליה בקישור כאן.
בעיקרון נכתב שם שעד שנת 2025 ניקון תגיע ל- 50 עדשות + מירורלס שנמכרות בשוק הצילום, מה שאומר שעומד להיות מעניין בשנתיים וחצי הקרובים - כי החברה אמורה להשיק עוד 18 עדשות לפחות כדי להגיע ל- 50 (כרגע אנחנו עומדים על 32 עדשות שנמכרות בשוק הצילום).

בחשבון פשוט זה אומר שתוך שנה מעכשיו אנחנו נראה כ- 7 עדשות חדשות שמתאימות גם לחיישני הפול פריים וגם לחייני הקרופ.

סרטון השקה של העדכון החדש:

להלן כמה סקירות על העדכון החדש:

סקירה של ערוץ היוטיוב DPReview TV:

סקירה של ערוץ היוטיוב Gerald Undone:

סקירה של ערוץ היוטיוב Kai W:

סקירה של ערוץ היוטיוב Ricci Talks:

ברגע שהעדכון יצא עם קישורים מסודרים נפרסם אותו בכתבה בנפרד ב- 20/04, לבנתיים תוכלו לעקוב אחרינו בקובוצת הטלגרם שלנו ולקבל עדכונים מהירים משם - מהקישור כאן.